زندگی دنج

اجتماعی
چهارشنبه 9 خرداد 1397

آموزش جنسی کودکان و نوجوانان

والدین بعد از آزار جنسی چه رفتاری با فرزندشان باید انجام دهند


#استادسلطانی


ممکن است بچه ها مورد #آزار_جنسی قرار بگیرند. اگر کودکی مورد این آزار قرار گرفت مهمترین کار حمایت کامل از او است. مطلقاً در مورد او اعمال خشونت نکنید. بچه ها را نباید به خاطر سوء استفاده ی جنسی مجازات های شدید کرد و مطلقاً نباید ترس و وحشت ایجاد کرد حتی باید چند برابر بیشتر از او حمایت کرد تا به امنیت برسد. بچه هایی که آزار جنسی دیده اند و دچار خشونت والدین می شوند، در آینده خود طعمه هایی می شوند که مورد حمله قرار خواند گرفت.


اگر کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفت بدون خشونت باید از او حمایت شود تا ترمیم شود حتی به روانپزشک مراجعه شود تا دستورالعمل داشته باشیم که آثار سوء آن در طول زمان ترمیم شود. در این مواقع باید حمایت تام و کمال کنیم تا اعتماد کودک به والدین حفظ و حتی تشدید شود.


باید حواسمان به فرزندمان باشد و مراقبت آگاهانه از آن ها داشته باشیم. بچه ها را به حال خود رها نکنیم. در مهمانی یا پارک و هر جای دیگر باید هر لحظه بدانیم کودک ما کجاست؟ چه اتفاقی دارد می افتد؟ حتی اگر چند کودک در اتاق با هم باشند باید مراقبت آگاهانه داشته باشیم. نه مراقبت پلیسی و کارآگاه بازی، ‌این گونه مراقبت منجر به عدم اعتماد می شود


@nooredideh

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)